Президент

Уругвай це  президентська республіка, де  Президент є головою виконавчої гілки влади, очолюючи Раду міністрів, що складається з 13 членів. Президент обирається разом з віце-президентом шляхом прямого загального голосування.

Як і в Україні, Президент обирається терміном на п’ять років, проте в Уругваї Президенту дозволено переобиратися на наступний термін не раніше, ніж через 5 років після складення своїх повноважень.

1 березня 2015 року Президентом Уругваю став Табаре Васкес, лідер «Широкого Фронту», який вже очолював країну протягом 2005-2010 років. Під час свого першого президентського терміну Васкес запам’ятався запровадженням програми сприяння зайнятості, що знизила  показники безробіття;  запровадженням спрощеної системи оподаткування, наданням доступу найбіднішим прошаркам населення до новітніх технологій, забезпеченням кожного учня та вчителя персональним комп’ютером, проведенням національної кампанію боротьби з курінням.

Попередником Васкеса на цій посаді був Хосе Мухіка (2010-2015), якого міжнародні ЗМІ охрестили «найбіднішим Президентом світу», оскільки 90% своїх доходів він віддавав на благодійність, ведучи при цьому надзвичайно скромний спосіб життя.