Парламент

Парламент в Уругваї має назву Генеральна Асамблея.

Перша Генеральна Асамблея в історії Уругваю була скликана в 1826 році, та була однопалатною. На сучасному етапі парламент є двопалантим і складається з Сенату (тридцяти членів, які обираються строком на п’ять років), і Палати представників (99 членів, що також обираються на 5 років).

Палата Представників формується на основі пропорційної виборчої системи, таким чином, щоб кожен департамент (одиниця адміністративно-територіального поділу Уругваю) представляло щонайменше 2 депутати. Очолює нижню палату Генеральної Асамблеї спікер, який обирається з-поміж депутатів терміном на 1 рік, та передає свої повноваження наступнику на основі принципу ротації.

Сенатори також обираються до Генеральної Асамблеї шляхом прямого голосування на основі пропорційної виборчої системи.

Головою Сенату є Віце-президент Уругваю. Зважаючи на значну вагу Президента в системі державної влади, на законодавчу гілку влади, окрім законотворчості, покладено і функцію контролю за Президентом та органами виконавчої влади в цілому.

На сьогодні в Генеральній Асамблеї представлено 5 політичних партій: Широкий Фронт, Національна Партія, Кольорова Партія, Незалежна партія та Народна єдність.